O mě

Jako malý kluk jsem se začal seznamovat se základy fotografie. S tátou jsem v koupelně vyvolával černobílé fotografie a trochu později začal samostatně fotografovat. V osmdesátých letech jsem začal studovat na Pražské fotografické škole, kterou jsem po čtyřech letech úspěšně ukončil.

V devadesátých letech jsem zúčastnil několika cest do severní i jižní Evropy a do Severní Ameriky, kde jsem natáčel cestopisné reportáže pro vysílání České televize. Následně jsem svým kolegou a spolucestovatelem Leošem Drahotou založil občanské sdružení Moskyt, které se zabývá turistikou a cestováním po českých krajích.

Své obrázky jsem poprvé představil veřejnosti v roce 2003 na výstavě nazvané „Paprsek světla“. Fotografie zachycovaly život dětí v dětském centu Paprsek, kde pečují o děti s kombinovaným postižením.

Druhá výstava „Znovuobjevená camera obscura“ v roce 2004 představila fotografie pořízené dírkovou komorou. Fotografie vznikají primitivním přístrojem bez objektivu. Fotografování dírkovou komorou se věnuje i nadále a své fotografie pořízené touto technikou jsem představil na další výstavách.

V roce 2004 jsme uspořádali společnou výstavu členů občanského sdružení Moskyt s názvem „Česko okem Moskyta“. Tato výstava fotografií dokumentovala především vztah členů občanského sdružení Moskyt k české přírodě a krajině. Pomocí fotografií se Moskyti pokusili vyjádřit to, o co se snaží i Geograficko badatelský magazín. O oslavu země sice prosté extrémní atraktivity velehor, nedotčené divočiny či oceánu, zato však oplývající podmanivou malebností krajiny, odpradávna prostoupené pozoruhodnou lidskou přítomností.

Nadále se zabývám fotografováním pomocí dírkové komory a snažím se vyrábět také nové "lepší" komory.

Samostatné výstavy

2003 Paprsek světla - Praha
2004 Znovuobjevená camera obscura - Praha
2007 Kouzlo bez objektivu - Praha
2007 Kouzlo bez objektivu - Bojkovice
2009 Obrázky z krabičky - Praha
2009 Obrázky z krabičky - Praha
2010 Obrázky z krabičky - Domažlice
2011 Obrázky z krabičky - Domažlice
2012 Malování světlem - Praha
2013 Camera obscura - Domazlice
2014 Camera obscura - Lázně Karlova Studánka
2015 Camera obscura - Praha

Trojský zámek
V trávě
Květy 1
Olše pod Houskou

Poslední komentáře