Výstava fotografií občanského sdružení Moskyt

V podzemní části karlínského Pivovarského klubu, kde se Moskyti rádi pravidelně schází nad sklenicí dobrého piva a plánují příští akce, proběhne výstava fotografií. Zahájena bude vernisáží 26. ledna 2011 v 15:00 hodin. Hostem vernisáže bude vášnivý turista, herec a moderátor Vladimír Čech.

Moskyt je občanské sdružení, které stojí za tvorbou webových stránek stejnojmenného Geograficko badatelského magazínu. Vznikl před jedenácti lety a od té doby se aktivně věnuje osobité publikační činnosti. Moskyt se toulá po České republice, odhaluje zapomenutá zákoutí krajiny, rozmanitost přírody i působivé lidské osudy. Pátrá po zajímavostech všeho druhu, objevuje bohatství i záhady naší historie.
Snaží se nabídnout původní a přínosný obsah internetového magazínu a proto je hlavním těžištěm činnosti členů sdružení bádání přímo v terénu.

Nepostradatelným společníkem Moskytů na jejich cestách je samozřejmě fotoaparát. Badatelé při svých výpravách využívají podle potřeby nejrůznější fotografickou techniku. Od profesionálních zrcadlovek, přes vodotěsné kompakty až po dírkovou komoru.
Na film či paměťovou kartu exponují pomíjivé okamžiky, běžně nedostupná místa, či výjimečné objekty. Pokouší se ale také do svých snímků vložit invenci, originalitu a emoce, tedy výtvarnou hodnotu.

Něco z toho, co přístroje Moskytů zaznamenaly, je možné si prohlédnout na výstavě fotografií nazvané: ZAOSTŘENO MOSKYTEM.

Stránky občanského sdružení Moskyt
www.moskyt.net

Stránky Pivovarského klubu
http://www.gastroinfo.cz/pivoklub/

Ohrada pod Houskou 2
Na nábřeží u Sovových mlýnů
Obec Mužský v Českém ráji
Voděradské bučiny

Poslední komentáře